Coca cola za päťsto miliónov

Autor: Tibor Hlavatý | 23.11.2012 o 7:16 | (upravené 23.11.2012 o 7:26) Karma článku: 19,61 | Prečítané:  2580x

Ešte v lete sme tvrdo kritizovali zámer Ficovej vlády znárodniť zdravotné poistenie a zaplatiť za to z našich daní stovky miliónov euro (link tu). Náš pohľad si medzičasom osvojila celá opozícia, médiá, prijali ho zdravotníci, pochopili ho všetci čo vedia narátať do päť(sto miliónov) a to je dobre.

 


Nová väčšina nekritizuje Ficov návrh preto, že máme radi terajší systém s tromi oligopolnými poisťovňami. Tie sa teraz podobajú ako vajce vajcu a treba to zmeniť, o tom čoskoro. Ficov zámer kritizujeme z dvoch konkrétnych dôvodov.

Po prvé je to krok z blata do kaluže a jedna poisťovňa prinesie ďalšie zhoršenie už i tak nie hviezdnych zdravotných služieb. Bude sa dlhšie čakať na vyšetrenia, kvalita upadne ešte viac, posilní sa korupcia reprezentovaná všemocným riaditeľom regionálnej poisťovne. Všetci nad tridsaťpäť si pamätajú socialistické zdravotníctvo, oprášte spomienky.

Po druhé je to šialene drahé. Ak Fico majiteľom Dôvery zaplatí 500000000, bude to stáť každého z nás, včítane nemluvniat, sto euro. Ak dá 1000000000, tak dvesto euro. Vtip je v tom, že Fico nemá ani šajnu čo to bude stáť. On veselo mediálne prehlasuje, že je rozhodnutý zaplatiť hocičo. Najnovšie mediálne nafukuje zisky poisťovní a národ sa pripravuje na vysokú cenu.

Poviem Vám tajomstvo, ktoré asi všetci tušíme. Ja si myslím, že Fico ten šajn má, obchod je dávno dohodnutý a momentálne Fico iba pokračuje v pripravenom mediálnom scenári. Nuž ktožhovie, možno aj tento scenár bol dohodnutý pri poháriku coca coly v byte na Vazovovej.

Ten kto pánovi premiérovi nalieval coca colu teda asi zarobí kráľovsky. Tak zo päťsto miliónov. Len prečo to máme platiť my?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?